Akçay

Edremit Körfezi'nin berrak deniziyle adını duyurmuş parçası Akçay, her sene yaz aylarında özellikle yerli turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir turizm merkezi. Zeytin ağaçlarının çam ağaçlarıyla birleştiği Kazdağları eteklerinde, Ege Denizi'yle iç içe bir tatil fırsatı sunan belde, ekonomik konaklama seçeneklerine sahip.

Akçay'daki uygun fiyatlı tesislerden olan Yazıcı Motel, denize ve merkeze olan yakınlığı, rengarenk bahçesi, dilediğiniz yemeği hazırlayabileceğiniz ortak mutfaklarıyla öne çıkıyor. 

Oksijeni bol dağ havası sayesinde tüm yıl nem oranı düşük kalan Akçay, en sıcak günlerde dahi bunaltıcı bir etki yaratmıyor. Kazdağları nedeniyle korunaklı ve ayrıcalıklı bir alanda olan Akçay'da dilerseniz deniz ve plajlarla birlikte diğer doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz. 

Kazdağları'ndaki kaplıcalarıyla ünlü Güre'yi ziyaret edebilir, birçok hastalığa iyi gelen termal merkezlerde rahatlayabilirsiniz. Altınoluk'a bağlı olan Güre, temiz dağ havası ve sıcak su kaynaklarıyla sağlık turizminin önemli noktalarından. 

Kazdağları'nda bulunan diğer ünlü doğal güzellikler ise Kızılkeçili piknik alanı, Şahinderesi Kanyonu, Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri. Etkileyici doğa manzaraları sunan bu noktaların etrafındaki serin sularda yüzebileceğiniz gibi piknik yapabilmeniz için ideal olan alanlar da mevcut. 

Tarihi alanlardan hoşlananlar ise Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve Antandros Antik Kenti'ni ziyaret edebilir. Eski Türk boylarının yaşamlarına dair birçok tarihi eser barındıran Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ile birlikte antik Yunan ve Roma döneminden kalan mozaiklerin ve lahitlerin bulunduğu Antandros Antik Kenti, Türkiye'Deki kültür turizminin önemli merkezlerinden.